Van már 5G Magyarországon
A Magyar Telekom Zalaegerszegen indította el az első szabványos 5G tesztállomását, amely hamarosan csatlakozik az épülő járműipari tesztpálya technológiájához is.
A Magyar Telekom Zalaegerszegen indította el az első szabványos 5G tesztállomását, amely hamarosan csatlakozik az épülő járműipari tesztpálya technológiájához is.
Jelentősen, de az elemzők által vártnál kevésbé nőtt a világ egyik legnagyobb építőipari jármű- és eszközgyártója, az amerikai Caterpillar tavalyi utolsó negyedévi profitja, elsősorban a kínai kereslet csökkenése miatt.
A magyar állam 20 százalékos tulajdonrészt vásárolt több mint 30 millió euróért az Ózdi Acélműben a jelenlegi tulajdonos német Max Aicher-csoporttól – jelentette be a tranzakcióban az államot képviselő Palkovics László innovációs és technológiai miniszter.
A Continental elérte a tavalyi pénzügyi évre tervezett céljait. Az autóipari piacok szűkülésének ellenére a technológiai vállalat továbbra is jövedelmező növekedést mutatott be. A DAX-on jegyzett vállalat bejelentette, hogy a negyedik negyedévben a működési teljesítmény a várakozásoknak megfelelő volt. Az utolsó három hónap teljesítményét részben a megnövekedett téli gumiabroncs-eladások, valamint a nem-autóipari üzletág pozitív piaci fejlődése erősítette.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával zárult le az NNG Kft. legújabb kutatás-fejlesztési projektje. Ennek során, az autók fedélzeti szórakoztató és információs központjához kapcsolódóan, egy egyedülálló szoftvermotor és az annak megtervezéséhez szükséges keretrendszer jött létre.
Tavaly 4,8 százalékkal, 1,808 milliárd tonnára nőtt a globális acéltermelés – áll a legnagyobb acéltermelőket tömörítő Worldsteel kimutatásában.
Ötödik alkalommal díjazott külföldi vállalatvezetőket a Budapest Business Journal (BBJ) és a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA), idén Taira-Julia Lammi, az ABB Kft. vezetője kapta Az év külföldi vállalatvezetője díjat, külön elismerésben részesült Kannan Prabhakar, az Apollo Tyres ügyvezető igazgatója – közölték a szervezők.
A cseh autógyárak rekordszámú, 1,47 millió személyautót gyártottak tavaly, 1,17 százalékkal többet, mint 2017-ben – közölte a cseh autóipari szövetség Prágában.
A Magyar Lízingszövetség arra számít, hogy az idén tovább növekszik a magyar újautó-piacon, a lízingfinanszírozás az eladások 40 százalékánál kaphat szerepet.
A tavaly januári indulás óta már hárommillió kilométert tettek meg a Mol Limo autói, egy év alatt több mint 40 ezer felhasználó regisztrált a budapesti autómegosztó szolgáltatásra – közölte a Mol.
Megállapodott január 30-án délután az Audi Hungaria Zrt. és az Audi Hungária Független Szakszervezet (AHFSZ) az idei évi bérekről – tájékoztatta a győri székhelyű vállalat az MTI-t.
A vártnál nagyobb mértékben hároméves mélypontra esett januárban a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének németországi üzleti hangulatindexe.
Benedikt Margreiter veszi át Reinhard Leutgebtól az autókereskedelmi vállalat ügyvezető igazgatói tisztségét.
Várhatóan az év második felében kezdődik meg a termelés az akkumulátorok gyártására szakosodott japán GS Yuasa cég miskolci gyárában.
A Hyundai Motor veszteséget jelentett a tavalyi utolsó három hónap alapján, és ezzel ez volt az első veszteséges negyedév 2011 óta, miközben már a hatodik egymást követő évben csökkent a profitja.
A prémium autók szegmense 9,5 százalékkal bővült 2018-ban az új autók magyarországi piacán, ahol az eladott 136 601 személyautóból 12 949 prémium kategóriás volt.
Az autógyártás számos globális kihívással néz szembe, ami a teljes termelést is átalakítja – mondta Palkovics László innovációs és technológiai miniszter egy konferencián.
Copyright © 2026