
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) és a magyarországi Bosch megállapodott az együttműködésük további öt évre szóló folytatásáról, amely új távlatokat nyit a magyarországi MI fejlesztések területén – közölte a két szervezet közös közleményben.
Kiemelték, stratégiai cél hosszú távon, hogy Magyarország első mesterséges intelligencia ipari tanszéke (amit a magyarországi Bosch-csoport támogatásával és partnerségével az ELTE Informatikai Karán 2020-ban alapítottak) Közép-Kelet-Európa legelismertebb alkalmazott mesterséges intelligencia ipari tanszékévé váljon.
A tanszéken csaknem 30 különböző K+F témában zajlik jelenleg is együttműködés az alapító partnerek között. A tanszék kutatásai hozzájárulnak többek között az önvezető járművek, a gépi látás, a dróntechnológia, a robotika és az emberi agyműködést egyre jobban leképező innovatív rendszerek fejlesztéséhez és ipari alkalmazásához is.
A közlemény szerint az ELTE-Bosch együttműködésének köszönhetően a tanszéken az egyetemi hallgatók gyakorlati tapasztalatot és versenyképes szakmai tudást szerezhetnek. A tanszék által vezetett Mesterséges Intelligencia szakirányra az elmúlt 5 év alatt 250 hallgató iratkozott be, közülük eddig 81-en szereztek mester diplomát. A képzéshez kapcsolódóan a tanszék 34 mesterséges intelligenciához köthető kurzust biztosít, valamint részvételi lehetőséget a különböző ipari és kutatási projektekben. A következő tanévben európai uniós kettős diplomás mesterképzés is indul, amely az érzelmi mesterséges intelligenciára fókuszál.
A Bosch a szakmai és ipari know-how mellett a mesterséges intelligencia ipari tanszék oktatási és közösségi tereinek kialakításában is szerepet vállalt. A vállalat a hallgatókat ösztöndíjakkal és különböző támogatásokkal is segíti. Az ELTE Informatikai Kar Neumann programján keresztül az alapképzésben résztvevő tehetséges diákokat támogatja, míg a mesterképzésben a BEST – Bosch Engineering Scholarship Team ösztöndíjprogram biztosít anyagi segítséget és szakmai mentorálást a kiemelkedő teljesítményt nyújtó, ambiciózus hallgatóknak.